TENIS - Dwóch Polaków odpadło w pierwszym dniu Poznań Porsche Open. ZOBACZ FILM

Dwóch Polaków wystąpiło w pierwszym dniu turnieju głównego tenisowego Poznań Porsche Open. Grzegorz Panfil po 56 minutach przegrał ze Słowakiem Andriejem Martinem 0:6, 2:6. Z początku zapowiadało się, że spotkanie będzie dużo bardziej zacięte.

- Zabrakło szczęścia - powiedział Panfil. - Przy stanie 2:2 w pierwszym secie miałem dwa "break pointy", których nie wykorzystałem. Potem obraz gry się odmienił. Z początku walczyłem, ale potem rywal pozwalał mi na coraz mniej. Cóż, zagrałem słaby mecz… .

Bardzo zacięty i emocjonujący pojedynek stoczył natomiast Marcin Gawron z Antonio Veicem (Chorwacja). Polak wygrał pierwszego seta 7:5, by przegrać w takim samym rozmiarze. W trzecim było po 3, ale ostatecznie Gawron przegrał 4:6. Mecz trwał dwie godziny i 27 minut.

Pierwszy mecz na korcie centralnym rozegrali Jorge Aguilar (Chile) oraz Andrej Kuznietsow (Rosja). Pierwszy, wyrównany set zakończył się wygraną Kuznietsowa 7:5. Drugi to wyraźna dominacja gracza z Rosji, który rozgromił zrezygnowanego rywala 6:1.